Zobu protezēšana

Zobu protēzes ir konstrukcijas, kuru uzdevums ir novērst zobu kroņu defektus, kā arī daļēji vai pilnīgi atjaunot zobu rindu.

Ja zaudēti vairāki vai visi zobi un ja tie nav laikus protežēti, var rasties pārmaiņas apakšžokļa locītavās un deformēties žokļi. Žokļa deformēšanās un manāma palikušo zobu pārvietošanās  virzienā noris vairāku gadu garumā.

Procedūras apraksts:

Pēc konstrukcijas izšķir neizņemamās un izņemamās zobu protēzes. Neizņemamās zobu protēzes nostiprina uz zobiem. Tās aizstāj trūkstošos zobus, nerada neērtības sajūtu, un pie tām ātri pierod, šādas zobu protezēs nevar izgatavot, uz kustīgiem zobiem. Neizņemamās zobu protēzes ir mākslīgie kroņi (izgatavo no zelta, nerūsošā tērauda, plastmasas, porcelāna), tapas zobi (zoba saknē ievadīta metāla tapa, uz kuras nostiprināts mākslīgais kronis) un tiltu protēzes. Neizņemamo zobu protēzes trūkumi: zobi jāapslīpē. Izņemamās zobu protēzes ieliek pa dienu mutē un vakarā obligāti jāizņem. Pilnās (totālās) plates, ko gatavo, ja mutē nav neviena zoba, sastāv no polimera pamatnes, uz kuras nostiprināti mākslīgie polimēra zobi; pie žokļiem un mutes gļotādas tās piestiprinās radot vākumu  piesūcoties. Augšžoklī šādas zobu protēzes parasti nostiprinās labi, bet apakšžoklī tās reti izdodas labi nostiprināt, jo apakšžoklim ir mazs piesūkšanās laukums un, lai pie tām pierastu, nereti vajadzīgs ilgāks laiks un liela pacietība. Tāpēc apakšžoklī jācenšas saglabāt vismaz vienu zobu, lai būtu iespējams nostiprināt daļējās (parciālās) plates. Tās var būt ar pilnu pamatni, kad protēzes plastmasas pamatne piekļaujas zobu kakliņiem, var būt arī veidotas kā atbalsta fiksējošas loka protēzes, kurām daļa pamatnes aizstāta ar metāla loku. Loka protēzes ir ērtākas — mazāk traucē skaņu veidošanu, pie tām vieglāk pierast; tās ir labākas arī no zobu saudzēšanas viedokļa, jo  nenospiež zoba apkārtējos audus. Lai tās izgatavotu, jābūt pietiekamam zobu skaitam, jo uz tiem jāpārnes daļa košanas slodzes.

 

 

Zobu protēzes derīguma ilgums atkarīgs no pārmaiņām žokļu kaulos no palikušajiem zobiem, vispārējā veselības stāvokļa un pacienta vecuma, kā arī no tā, cik ilgi pēc zobu izraušanas protēze izgatavota. Ja zobu protēzes gatavo tūlīt pēc zobu izraušanas, zobu ligzdiņa nepaspēj neaizaugt ar kaulu un mainās žokļa kaula forma, protēze laika gaitā vairs nav precīza un pēc laika ir jālabo vai jāpārtaisa. Parasti zobu protēzes gatavo 4—6 nedēļas pēc zobu izraušanas. Zaudētu priekšzobu gadījumā, kā arī atsevišķu profesiju pārstāvjiem (skolotājiem, aktieriem) zobu protēzes izgatavo pirmajās dienās pēc zobu izraušanas (agrīnā protezēšana). Šādas zobu protēzes ir pagaidu risinājums, tās paredzētas galvenokārt kosmētiskajam efektam un pēc laika parasti jāaizstāj ar jaunām, precīzākām zobu protēzes. Atkarībā no veida zobu protēzes kalpo 5—6 g. (var būt arī ilgāks laiks, līdz pat 10-15 g. ja lieto zobu apvalku kroņus un tiltus), pēc tam zobu protēzes jāizgatavo no jauna.

 

 

Zobu protezēšanu veicam sadarbībā ar labākajām zobu laboratorijām Latvijā, kas garantē kvalitatīvu un skaistu rezultātu.

 

 

Zobu protezēšana ir zobārstniecības nozare, kas palīdz gan funkcionāli, gan estētiski atjaunot zaudētu zobu vai tā daļu.

 

 

Zobu protezēšana iedalās divās daļās:

izņemamas zobu restaurācijas;

Izņemamas zobu restaurācijas, jeb zobu plates lieto pie zobu zuduma, ja zaudēta daļa zobu kā arī pie pilnīga zobu zuduma. Izņemamās zobu protēzes lieto gadījumos, kad tās nav iespējams aizstāt ar neizņemamām zobu restaurācijām, kā arī kā pagaidu variantu pirms implantu ievietošanas. Zobu protēzes ir finansiāli pieejamākas nekā neizņemamas zobu restaurācijas, kā arī šī ir vienkāršāka protezēšanas metode.

    • neizņemamas zobu restaurācijas (zobu kroņi, tilti, zobu venīri un sakņu inlejas).
Zoba kronis

Mākslīgā apvalka kronis ir mākslīgs pārklājums (“cepurīte”), ko lieto, ja zobs zaudējis vairāk nekā 50% kroņa daļas. Zoba kronis atjauno dabīga zoba lielumu, formu, funkciju, kā arī nostiprina un pasargā atlikušos zoba audus no nolūšanas. Visbiežāk izmantotie ir metālkeramikas kroņi, cirkonija kroņi un keramikas kroņi.

 

 

Zobu tilts

 Tilt veidā protēze ir trūkstošo zobu atjaunošana, kad tiek aizvietots viens vai divi (retāk trīs) trūkstoši zobi, ja defekta abās pusēs ir balsta zobi.

 

 

Venīri

Porcelāna plāksnītes zobiem jeb venīri tiek lietoti, lai uzlabotu priekšzobu estētiku, piemēram, pie zobu pārkrāsošanās, zoba formas uzlabošanai.

 

Kas ir zobu protezēšana?

Zobu protezēšana ir mākslīga zaudētā zoba vai tā daļas atjaunošana. Zaudētos zobus ir iespējams aizstāt gan ar izņemamas, gan neizņemamas protēzes palīdzību. Zobārstniecības klīnikas piedāvā jaunākos zobu protezēšanas veidus, izmantojot mūsdienīgas  tehnoloģijas un materiālus, kas Jums nodrošinās augsti estētisku rezultātu – Jūsu smaids būs žilbinošs.

 

Piedāvājam sekojošus protēžu veidus:
  • metālkeramikas kroņi (tai skaitā uz cēlmetāla bāzes)
  • cirkonija keramikas kroņi
  • inlejas (izgatavotas zobu tehniskajā laboratorijā)
  • venīri (plānas porcelāna plāksnītes, kuras tiek cementētas uz zoba ārējās virsmas)
  • protezēšana uz zobu implantiem
  • visa veida izņemamās konstrukcijas.

Nosacīti protēzes var iedalīt divos pamata veidos – izņemamajās un neizņemamajās. Neizņemamās protēzes ietver metālkeramikas un cirkonija kroņus, tiltus un citas fiksētās konstrukcijas, kas vizuāli un funkcionāli ne ar ko neatšķiras no dabīgiem zobiem.

 

 

Pateicoties sadarbībai ar labākajām zobu tehniskajām laboratorijām un to moderno tehnoloģiju risinājumiem, Jūsu smaids būs maksimāli dabīgs un estētisks.

 

 

Ar zobu protezēšanas palīdzību iespējams ne tikai aizvietot iztrūkstošos zobus, bet arī novērst mazus defektus redzamajā smaida zonā, kā arī ievērojami uzlabot arī zobu estētiku, piemēram, ar porcelāna plāksnītēm (venīriem), varat padarīt savu smaidu žilbinoši baltu.

 

 

Mūsdienīga alternatīva zobu protēzēm ir viena vai vairāku iztrūkstošu zobu aizvietošana ar zobu implantiem, kas dos Jums maksimāli dabīgu sajūtu Jūsu mutē un nodrošinās ne tikai funkcionalitāti, augstvērtīgu estētisko rezultātu, bet ievērojami uzlabos Jūsu dzīves kvalitāti.

Zobu protezēšana 1
Darba laiks

Darbdienās
09:00 - 19:00

Mūsu adrese

Brīvības iela 162 -1A, Rīga, LV-1012