Zobu terapija

Terapeitiskā zobu ārstēšana ir visbiežākais pakalpojumu veids zobu veselības nodrošināšanai un ārstēšanai.

Terapeitiskā zobārstniecība ne tikai palīdz izvairīties no esošajām problēmām, bet arī novērst smagākus iznākumus. 

Mūsdienās ir pieejams plašs plombējamo materiālu klāsts, un atkarībā no kavitātes formas, lieluma un lokalizācijas, ārsts var izvēlēties vispiemērotāko.

Procedūras apraksts:

Ja nepieciešams, tiek veikta zoba anestēzija, lai izvairītos no sāpēm.

Ar rotējošo instrumentu, kura galā ir iestiprināts urbulis, mehāniski tiek izņemti bojātie audi. Sākotnēji tiek izmantots ātrgaitas rotējošais instruments jeb turbīna, ar kura palīdzību tiek noņemta bojātā emalja.

Tā kā dentīns ir mīkstāks par emalju, tad bojāto audu masa ir jāizņem saudzīgākā veidā, un tiek lietots lēnas gaitas rotējošais instruments – mikromotors. Ar šī urbja palīdzību tiek izņemts bojājums līdz veseliem audiem.

Pie dziļākiem bojājumiem lieto papildus oderi, kas aizsargā zoba pulpu no termiskiem un ķīmiskiem bojājumiem.

Zoba plombas sasaisti ar zobu veido saišu sistēma (līmviela starp zobu un plombu), ko ieklāj zoba kavitātē un gaismo ar specializētu zobārstniecībā lietojamu halogēna vai LED lampu.

Tad kavitāte tiek aizpildīta ar plombējamo materiālu, kas tiek sacietināts ar LED vai halogēna lampu.

Noslēgumā zoba plomba tiek pieslīpēta sakodienā un pulēta.

 

Zobu ārstēšana apraksts.

Terapeitiskā zobu ārstēšana ir visbiežākais pakalpojumu veids zobu veselības nodrošināšanai un ārstēšanai. Terapeitiskā zobārstniecība ne tikai palīdz izvairīties no esošajām problēmām, bet arī novērst smagākus iznākumus. Mūsdienās ir pieejams plašs plombējamo materiālu klāsts, un  atkarībā no kavitātes formas, lieluma un lokalizācijas, ārsts var izvēlēties vispiemērotāko.

 

Kā tas rodas?

Galvenais iemesls, kādēļ  jūs nākat ar sūdzībām pie zobārsta- terapeita, ir kariesa veidošanās. Kariess zobos var veidoties dažādu iemeslu dēļ – slikta higiēna, trauma, medikamentu lietošana, nodilums, erozija, ķīļveida defekts u.c.

Patogēnie mikroorganismi, kuri spēj izraisīt kariesu, sasaistoties ar zoba ārējo virsmu sāk vairoties un veido kolonijas. Šīs piesaistīšanās vietas nav visur, bet atrodas noteiktās grūti tīrīšanai sasniedzamās vietās, piemēram starp zobiem, bedrītēs un fisūrās zobu kožamajās virsmās. Pieaugot kolonijām, mikroorganismi pārceļo uz dziļākajiem zoba audiem, kur turpina vairoties – veidot zobā audu bojājumu.

 

Kādas tam ir sekas?

Atkarībā no jau minētajiem kariesa attīstību ietekmējošajiem faktoriem, sekas var būt dažādas. Agrīnajās kariesa attīstības stadijās, pie virspusējas zoba  emaljas bojājuma, pacientiem sūdzības var nebūt vispār, bet vēlāk rodas sāpes uz hipertoniskiem kairinātājiem (salds, skābs, sāļš), temperatūras kairinātājiem (auksts) un mehāniskiem (uzkožot). Sūdzību iemesli var būt ne tikai sāpes, bet arī estētiskas izmaiņas – zobs paliek tumšāks, izveidojas plankums vai jūtams defekts zoba virsmā.

 

Kā to novērst?

Katrs no mums zina, kā uzturēt zobus veselīgus, bet diemžēl ne visiem izdodas to izpildīt. Pats galvenais ir saglabāt labu mutes dobuma higiēnu. Kā to var visveiksmīgāk sasniegt? Obligāti jātīra zobi 2 reizes dienā, no rīta un pirms gulēt iešanas (ideāli- pēc katras ēdienreizes); lietot zobu diegu, lai iztīrītu starp zobu rajonu; lietot fluoru saturošus skalojamos līdzekļus.

Kad pacients atnāk pie zobārsta ar sūdzībām par sāpēm, ir nepieciešams novērst cēloni – likvidēt kariozās masas, un aizvietot trūkstošos zoba audus ar plombējamo materiālu.

Zobu terapija 1
Darba laiks

Darbdienās
09:00 - 19:00

Mūsu adrese

Brīvības iela 162 -1A, Rīga, LV-1012